Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ- ΛΑΜΙΑ 1-1 25-11-2017.....

Ο Απόλλων Σμύρνης προηγήθηκε στο 88' όμως η Λαμία πήρε τον πόντο στην Ριζούπολη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πίτι στις καθυστερήσεις (1-1)!....Το ματς ήταν στην μεγαλύτερη διάρκειά του μία πολιορκία στα καρέ της ομάδας της Φθιώτιδας, με την «ελαφρά ταξιαρχία» ειδικά στο β' μέρος να πιέζει ασφυκτικά. Η ομάδα του Ζόραν Βούλιτς βρήκε τελικά το γκολ που έψαχνε με τον Ελμπάζ να σκοράρει στο 88' ερχόμενος από τον πάγκο. Το συγκρότημα του Μπάμπη Τεννέ όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και κατάφερε να σκοράρει στις καθυστερήσεις με πέναλτι που κέρδισε ο Όμο και εκτέλεσε εύστοχα άλλος ένας παίκτης που είχε μπει σαν αλλαγή στο ματς, ο Πίτι.

Ο Απόλλων έτσι έμεινε χαμηλά στην βαθμολογία με δύο ματς χωρίς νίκη, ενώ η Λαμία έμεινε αήττητη για πέμπτη σερί αγωνιστική με τρεις σερί ισοπαλίες!....Γκολ: 88' Ελμπάζ - 90+2' πεν. Πίτι
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
Κίτρινες: Κούρος, Παπάζογλου - Βουό, Παντελιάδης, Μπλάζιτς, Κουτρομάνος, Κουκόλης