Δευτέρα 24 Απριλίου 2017

Super League: Η ΑΕΚ έστειλε τον Λεβαδειακό στην Football League

, η «Ένωση» επικράτησε 2-0 και έδωσε στον Λεβαδειακό το σπρώξιμο που τον έστειλε οριστικά στη Football League.

Χάρη στον εκπληκτικό Αραούχο (που μπήκε αλλαγή στο 76’ και έντεκα λεπτά αργότερα πέτυχε ένα ακόμη γκολ) οι «κιτρινόμαυροι» πανηγύρισαν τη νίκη που κλείδωσε οριστικά την είσοδό τους στα πλέι οφ.

Το αυτογκόλ του Μουλόπουλου στις καθυστερήσεις σφράγισε τη μοίρα των γηπεδούχων, που έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες και φώναξαν για πέναλτι σε χέρι του Βράνιες (σε μια φάση πάντως που έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ).

Μέτρια η εμφάνιση των παικτών του Χιμένεθ, που ζήτησαν επίσης πέναλτι σε τράβηγμα του Μεντί στον Πέκχαρτ και έστω και χωρίς να εντυπωσιάσουν, πήραν τη νίκη-ντόπα ενόψει της ρεβάνς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό..προπονητες ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΦΑΡΑΝΤΟΣ-ΜΑΝΟΛΟ ΧΙΜΕΝΕΘ...pro news...