Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

ΚΕΡΚΥΡΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1-3......16-12-2017....

Δύο γκολ ο Ουάρντα στη νίκη του Ατρομήτου στην Κέρκυρα...Ο Ατρόμητος απέδειξε πως δίκαια χαρακτηρίζεται η ομάδα-έκπληξη της φετινής σεζόν.

Η ομάδα του Περιστερίου, μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στην επανάληψη και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αμρ Ουάρντα, που πέτυχε δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά (60' και 62'), νίκησε μέσα στην Κέρκυρα την ομώνυμη ομάδα με 3-1, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η "αυλαία" της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Βασιλακάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει στο 77ο λεπτό με τον Σιόντη.

Η ταυτότητα της αναμέτρησης...Γήπεδο: ΕΑΚ Κέρκυρας
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
4ος: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων)

ΚΕΡΚΥΡΑ (Α. Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Ζορμπάς (46' Κόντος), Αρτυματάς, Επστάιν (73' Αναστασίου), Νούνες (64' Γεωργίου), Μπάουμαν.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντ. Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Κυριακίδης (46' Καρασαλίδης), Μπουσούλατζιτς, Ουμπίδες (87' Ουμπίδες), Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντάουντα (29' λ. τρ. Μενσά).

Γκολ: 77' Σιόντης - 59', 62' Ουάρντα, 90'+3' Βασιλακάκης
Κάρτες: 33' Νούνες, 36' Γκομές, 76' Σιόντης - 53' Χατζηϊσαΐας, 60' Ουάρντα, 90' Κιβρακίδης